Prezydent Izraela potępił OUN

Reuven_Rivlin_as_the_president_of_Israel.jpg
Ukraińcy, a mianowicie OUN, również byli zaangażowani w Holokaust – powiedział prezydent Izraela. Prezydent Izraela wygłosił przemówienie podczas przesłuchań parlamentarnych w Radzie Najwyższej Ukrainy poświęconych 75. rocznicy tragedii w Babim Jarze.

„Około 1,5 mln Żydów zginęło na terytorium Ukrainy w czasie II wojny światowej w Babim Jarze i wielu innych miejscach. Byli rozstrzeliwani w lasach w pobliżu wąwozów i rowów, spychani do masowych grobów. Wielu wspólników zbrodni było Ukraińcami. A wśród nich przede wszystkim wyróżniali się bojownicy OUN, którzy znęcali się nad Żydami, mordowali ich i w wielu przypadkach wydawali w ręce Niemców. Prawdą jest także to, że było ponad 2,5 tys. sprawiedliwych wśród Narodów Świata – tych nielicznych iskierek, które płonęły jaskrawo podczas mrocznego zmierzchu ludzkości. Ale większość milczała. Stosunki między ukraińskim i żydowskim narodami są dziś skierowane w przyszłość, ale nie możemy pozwolić, aby historia z jej i strasznymi, i z pięknymi wydarzeniami zostały zapomniane” – powiedział Riwlin z trybuny ukraińskiego parlamentu.

„Nie wolno rehabilitować i czcić antysemitów” – powiedział prezydent Izraela Reuven Riwlin. „Antysemityzm należy przyznawać takim, jakim był w przeszłości, i w jego obecnej formie. I nie wolno rehabilitować i wychwalać antysemitów. Żadne interesy polityczne nie usprawiedliwiają obojętnego milczenia lub niezrozumiałego mamrotania, jeśli chodzi o struktury antysemickie. Przywódcy państw, którzy podzielają antysemickie, rasistowskie lub neonazistowskie poglądy, nie będą mile widzianymi i pełnoprawnymi członkami rodziny narodów świata” – powiedział prezydent Riwlin.

Materiał przesłany przez Wiesława Tokarczuka

Od redakcji: prezydent Izraela miał odwagę, żeby powiedzieć deputowanym Rady Najwyższej, co myśli o gloryfikacji OUN-UPA. Porównując wazeliniarskie i tchórzliwe wystąpienia prezydentów RP – Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy, których nie stać było na powiedzenie kilku słów prawdy, mimo że nawet Wiatrowycz nie neguje, że na Wołyniu doszło do masowych mordów, słowa prezydenta Izraela przyjąć należy z szacunkiem.

Źródło: http://mysl-polska.pl/1021

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s